Member area
ImprimablePdf
La Gileppe, 11-13/08/2017, BEL - La Gileppe Trophy Orbea
List of reports
Search:

Complains are not accepted anymore. Results are final.

1.   Vendredi - Jogging - 6km Insc.: 56, Strt.: 56, Finis.: 53  

  • Result
  • Top
    1. GERARD Xavier 0:25:01
    2. THIRION Diego 0:25:15
    3. KAZE Camille 0:26:22
    4. DEBROUX Germain 0:29:21
    5. TYSKENS Leo 0:32:57
     
    By category
    h24 GERARD Xavier 0:25:01
    h18 THIRION Diego 0:25:15
    hu23 KAZE Camille 0:26:22
    h40 FINK Jo 0:34:49
    h50 BEBRONNE Meme 0:35:51
    d24 MESSERICH Marie 0:36:17
    d40 KEVELAER Laurence 0:37:03
    h60 MEYER Thomas 0:38:27
    d18 RAQUET Elisa 0:39:35
    d50 VERVIER Francoise 0:40:52
    du23 PLUNUS Oceane 0:41:35


    2.   Vendredi - Jogging - 9km Insc.: 966, Strt.: 392, Finis.: 390  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. MERCIER Côme 0:33:54
    2. MICHEL Luc 0:34:44
    3. VAN ESPEN Fabrice 0:34:55
    4. WIERTZ Xavier 0:35:02
    5. BRETON Aurelien 0:36:10
     
    By category
    hu23 MERCIER Côme 0:33:54
    h24 MICHEL Luc 0:34:44
    h40 LEJEUNE Bernard 0:36:28
    h50 DENOOZ Daniel 0:38:34
    d40 ANDRES Gaby 0:39:18
    h18 DE FROIDMONT Guillaume 0:39:33
    h60 CARIA Nando 0:41:52
    du23 ERNST Margaux 0:45:46
    d24 DELLEUR Elodie 0:46:37
    d50 VON AGRIS Christa 0:47:23
    d18 VILZ Adriana 0:48:28
    d60 PAROTTE Simone 1:03:48


    3.   Duathlon individuel Insc.: 168, Strt.: 151, Finis.: 148  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. ODEYN Seppe 1:07:11
    2. LAFOURTE Jerome 1:07:34
    3. DE COENE Wim 1:10:12
    4. MARECHAL Pierre 1:10:36
    5. VAN ESPEN Fabrice 1:10:38
     
    By category
    h24 ODEYN Seppe 1:07:11
    h40 DE COENE Wim 1:10:12
    hu23 MARECHAL Pierre 1:10:36
    h50 GOCHARD Manu 1:13:49
    d24 ZIEMONS Kristina 1:17:56
    d40 NULENS Kim 1:18:37
    h60 REDWOOD John 1:24:07
    h18 SCHYNEN Thom 1:25:09
    d50 KUBICA Natacha 1:33:06
    d60 MEURISSE Bernadette 2:00:17


    4.   Duathlon relais Insc.: 4, Strt.: 4, Finis.: 4  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. Tri Team Eupen 1:08:58
    2. Fno6 1:17:13
    3. Lu Tchinkatchie 1:18:05
    4. Natmat 1:30:39
     
    By category
    eqm Tri Team Eupen 1:08:58


    5.   Triathlon nature Insc.: 181, Strt.: 148, Finis.: 138  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. LUXEM Yeray 1:39:18
    2. VAN DAELE Tim 1:40:54
    3. FLINOIS Anthony 1:44:14
    4. LOUIS Mathieu 1:46:54
    5. VAN DEYNZE Lucas 1:47:32
     
    By category
    h24 LUXEM Yeray 1:39:18
    hu23 VAN DEYNZE Lucas 1:47:32
    h40 DEVOLDERE Niki 1:53:40
    h50 BUSCH William 2:00:37
    h18 PIERRARD Rémy 2:03:02
    h60 LEDUC Charles 2:08:59
    du23 HOUOT Nolwenn 2:12:23
    d24 DEBOCK Julie 2:18:47
    d18 MOMMEN Inès 2:27:54


    6.   Triathlon Nature Relais Insc.: 10, Strt.: 10, Finis.: 9  

  • Classement
  • Details
  • Top
    1. Ligna Systems 1:45:49
    2. Dream Team 1:49:33
    3. Jalhayplusvitequetoi 1:58:48
    4. Rps Team 2:02:33
    5. Les Menilois 2:05:04
     
    By category
    eqm Ligna Systems 1:45:49
    eqx Les Menilois 2:05:04
    eqf Pink Ladies 2:49:43


    7.   Triathlon découverte Insc.: 350, Strt.: 312, Finis.: 307  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. REDING François 1:11:14
    2. VAN NIEUWENHUYSE Jesse 1:13:42
    3. GALLE Tom 1:15:00
    4. BRUNCHER Alexandre 1:15:18
    5. MERTENS Andy 1:16:29
     
    By category
    h24 REDING François 1:11:14
    hu23 GALLE Tom 1:15:00
    h40 BRUNCHER Alexandre 1:15:18
    h18 VONNECHE Elouan 1:18:13
    du23 MÜLLER Anna 1:25:59
    h60 KUBITZKI Walter 1:27:39
    d40 MALEVÉ Bérengère 1:28:48
    d24 SCHWAGER Mara 1:29:03
    h50 PARTHOENS Pascal 1:29:29
    d18 NAHANT Anaïs 1:34:01
    d50 LOUSBERG Carine 1:42:55
    d60 MEURISSE Bernadette 2:12:16


    8.   Triathlon découverte relais Insc.: 28, Strt.: 27, Finis.: 27  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. LIGNA SYSTEMS 1:07:30
    2. LES LOUPS 1:11:20
    3. MAPANA 1:15:01
    4. DECATHLON VERVIERS CYCLINGTEAM 1:23:00
    5. FNO6 1:24:54
     
    By category
    eqm LIGNA SYSTEMS 1:07:30
    eqx MAPANA 1:15:01
    eqf KINÉ TEAM 1:25:06


    9.   Triathlon découverte handisport Insc.: 9, Strt.: 9, Finis.: 8  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. KURT Joe 1:22:45
    2. MAZI Rémi 1:36:03
    3. THOMANNE Thibaud 1:50:22
    4. HUBERTY Luc 1:58:48
    5. JARDON Christophe 2:24:35
     
    By category
    hbm KURT Joe 1:22:45
    hbf HENDRICK Fanny 2:57:16


    10.   Triathlon découverte handisport Relais Insc.: 16, Strt.: 16, Finis.: 16  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. LEG'S GO - GUY 1:27:49
    2. LEG'S GO - HUBERT 1:30:29
    3. LEG'S GO - KOEN 1:36:45
    4. LEG'S GO - DYLAN 1:39:54
    5. LEG'S GO - PIERRE 1:41:23
     
    By category
    eqx LEG'S GO - GUY 1:27:49
    eqm LEG'S GO - FRANÇOIS 1:42:59
    eqf LEG'S GO - LARA 2:08:23


    11.   Supercoupe Insc.: 495, Strt.: 449, Finis.: 434  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. DALAIDEN Quentin 2:11:42
    2. HUMBLET François 2:17:20
    3. MERCIER Côme 2:17:24
    4. TERRITO Joakim 2:18:12
    5. COLSON Philippe 2:19:39
     
    By category
    h24 DALAIDEN Quentin 2:11:42
    hu23 MERCIER Côme 2:17:24
    h40 COLSON Philippe 2:19:39
    du23 CLAISSE Emma 2:31:58
    h50 HIDDEN Thierry 2:34:16
    d24 LOUPPE Stephanie 2:36:18
    d40 ANDRES Gaby 2:39:33
    h60 REDWOOD John 2:41:46
    d50 FRANCOIS Sylvie 3:13:59
    d60 DEVISÉ Nadine 3:40:18


    12.   Supercoupe Relais Insc.: 8, Strt.: 8, Finis.: 8  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. FRANÇOIS Van Lishout / AN 2:31:54
    2. BRAUX Mathieu / CONNEROTT 2:33:27
    3. TENSI Julian / BURETIER B 2:36:44
    4. BRETON Thomas / BRETON Au 2:41:09
    5. GEORGE Christine / DELARU 2:42:40
     
    By category
    eqm FRANÇOIS Van Lishout / AN 2:31:54
    eqx GEORGE Christine / DELARU 2:42:40


    13.   Tryptique -  

  • Classement final


  • Electronic Timing

    Timing services